Sveučilište Jurja Dobrile u Puli pokrenulo je proceduru licenciranja u okviru EURAXESS programa Europske Komisije, stoga je sudjelovanje svih istraživača od neizmjerne važnosti za uspjeh samoga procesa i unapređenje postojećih procedura.  Uskoro će na vaše službene adrese stići upitnik koji vas molimo da ispunite i na taj način doprinesete ovom procesu.

Sveučilište Jurja Dobrile u Puli pokrenulo je proceduru dobivanja HRS4R loga, a prvi korak je provođenje internog istraživanja o primijenjenosti i zastupljenosti Načela Povelje i Kodeksa EURAXESS-a u svakodnevnoj praksi na Sveučilištu.

U narednim mjesecima uslijedit će izrada Akcijskog plana te Strategije ljudskih resursa za istraživače. Rezultati istraživanja bit će javno objavljeni i prezentirani.

Članstvo Sveučilišta u EURAXESS mreži te HRS4R logo donose i prednost prilikom prijavljivanja na program Obzor 2020., konkretno, Marie Skłodowska-Curie akcije, u vidu dodatnih bodova.

EURAXESS je program Europske komisije namijenjen povećanju i olakšavanju mobilnosti istraživača i znanstvenika. Licenciranje Sveučilišta putem HRS4R logotipa donosi višestruke koristi za istraživače, prvenstveno u pogledu međunarodnih istraživačkih mobilnosti i sudjelovanja u projektima.

EURAXESS pomaže stranim i hrvatskim istraživačima te znanstvenim ustanovama putem informacija na mrežnim stranicama, putem službene EURAXESS Hrvatska Facebook stranice, tiskanim i elektroničkim publikacijama, kao i izravnim kontaktom s EURAXESS uslužnim centrom. Za više informacija posjetite EURAXESS mrežnu stranicu.

Za potrebe provođenja ovog procesa Rektor Sveučilišta prof.dr.sc. Alfio Barbieri imenovao je radnu skupinu u sastavu:

• Prof. dr. sc. Marinko Škare, prorektor za istraživanje, umjetnost i suradnju
  • Izv. prof. dr. sc. Valter Boljunčić, prorektor za transfer tehnologije, inovacije i suradnju
  • Marijana Marković, bacc. paed., Služba za kadrovske poslove
  • Dr. sc. Ivona Peternel, voditeljica Ureda za partnerstvo i projekte
  • Kristina Hlavati Bertoncelj, mag. oec., Ured za partnerstvo i projekte
  • Antonija Zgaljardić, mag. cult., Ured za strateško planiranje i osiguravanje kvalitete
  • Ana Brajković, mag. iur. Ured za pravna pitanja
  • Marijana Tadić, mag. oecc., Ured za istraživanje, umjetnost i projekte
  • Fabio Ivinić, student združenog doktorskog studija Međunarodni ekonomski odnosi i menadžment

Za sva dodatna pitanja o proceduri, programu i istraživanju slobodno se obratite na e-mail adresu khlavat@unipu.hr

Lijep pozdrav