Rektorovo obraćanje zaposlenicima za...

U posljednje dvije godine zajedno smo se suočili s iznimnim izazovima, nesigurnostima i rizicima. Zahvaljujući vašoj predanosti Akademskoj zajednici, osjećaju časti i dužnosti, kolegijalnosti i zajedništvu suočili smo se s njima hrabro i uspješno. Pred nama je još jedno slično iskustvo. Siguran sam da ćemo još jednom, zajedno kao jedan, odlučni i sigurni prevladati i osigurati sigurnosne uvjete i kvalitetu obrazovanja našim studentima i sigurno radno okruženje za naše zaposlenike. U izazovnim vremenima i krizi nastojite pružiti sve od sebe, i osjećate da vaša predanost i hrabrost nije na odgovarajući način i priznata. Danas stojim pred vama u namjeri da učinim upravo to. Izrazim (kao rektor) zahvalnost i poštovanje u ime Sveučilišta u Puli za sve što ste učinili u doba pandemije i onoga što nastavljate raditi. U ovakvim vremenima podsjećamo se da su naši zaposlenici naša najveća vrijednost. To trebamo stalno imati na umu, a ne podsjećati se samo u vrijeme potrebe ili krize. To je cilj i vrijednost koju sveučilište u Puli treba slijediti, a ja ću dati sve od sebe da to i činim. Kriza i teška vremena su prilike za novi početak.

Namjera mi je otvoriti novo poglavlje u motivaciji i odnosima zaposlenika na Sveučilištu. Počinjem jednostavnom gestom, izražavajući zahvalnost za vaš trud i naporan rad. To je simboličan, prvi korak, ali i, po mom mišljenju, vrlo važan za učiniti. Čast mi je i privilegija imati tu priliku. U isto vrijeme, nadam se da ću održati obećanje i ugraditi ga u svakodnevni sveučilišni život. Naša sveučilišna zajednica mora biti izgrađena na uzajamnom poštivanju i solidarnosti. To je neraskidiva nit koja drži zajedno akademsku zajednicu i akademski život. Želim svima nama sigurnu, motiviranu i uspješnu akademsku godinu.