Gostujuće predavanje prof. dr. sc....

Posljednje gostujuće predavanje u sklopu trogodišnjeg Erasmus+ projekta HEVET (Highlighting European Values in the Educational Thought), koji se u obliku Jean Monnet modula odvija na Fakultetu odgojnih i obrazovnih znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, održano je u petak 19. siječnja 2024. godine, a održao ga je poznati nam i dragi gost, prof. dr. sc. Fulvio Šuran.

Prof. dr. sc. Šuran studentima je Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli zasigurno poznat kao dugogodišnji predavač kolegija iz polja filozofije, no njegov znanstveni rad mnogo je širi te podjednako obuhvaća i polja sociologije i psihologije, kao i dva jezika, hrvatski i talijanski. Predavanje koje je ovom prilikom izložio studentima prve godine Učiteljskog studija nosilo je naslov „Umorstvo knjižnica u povijesti“ u kojem je istaknuo značaj pisane riječi kroz povijest, kao i dužnost učitelja da je i danas štite.