Gostujuće predavanje Stefana...

U petak, 4. studenog 2022. u sklopu Erasmus+ programa i Jean Monnet modula „HEVET – Highlighting European Values in the Educational Thought“ održano je prvo gostujuće predavanje u ovoj akademskoj godini za studente prve godine Učiteljskog studija, a održao ga je Stefan Smirnov, profesor s Učiteljske škole Sveučilišta u Tampereu, Republika Finska.

Smirnov je u svojem predavanju „European Values in Finnish Upper Secondary Education“ iznio svoja iskustva rada s učenicima i sa studentima, budućim nastavnicima, unutar finskog obrazovnog sustava. Ukazujući na sličnosti i razlike između naših obrazovnih sustava, svoje izlaganje je primarno usmjerio na zajedničke europske vrijednosti koje promoviramo. Predavanje i rasprava nakon njega kod studenata je izazvala značajan interes za posebnosti finske odgojne i obrazovne prakse koja se s pravom smatra među najboljima u svijetu.