Fakultet za odgojne i obrazovne...

Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti bio je domaćin sastanka Erasmus + projekta „Active and Inclusive Teaching of Literacy and Communication Skills“ koji je održan 29. i 30. kolovoza 2022. godine.

Organizatorice sastanka su bile članice FOOZ-a u projektnom timu, izv. prof. dr. sc. Iva Blažević i Jelena Gugić, asistentica. Nositelj projekta je Fakultet za turizam Sveučilišta u Mariboru, a partnerske su institucije Westsächsische Hochschule Zwickau, Università degli Studi di Udine i Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Na sastanku se raspravljalo o kurikulumu za razvoj komunikacijskih vještina uporabom znakovnog jezika, putopisa i pokreta na preddiplomskoj i diplomskoj razini studija, a prioritetne domene uključene u njegovu izradu su inkluzija, inovacije, održivost i zdrav život. Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus +.