Svečana prezentacija sveučilišnog...

Svečana prezentacija sveučilišnog priručnika Raznolikost živog svijeta održana je u petak, 10. lipnja 2022. na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Autorice priručnika su Ana Babić, doc. dr. sc. Ines Kovačić i izv. prof. dr. sc. Nataša Dolenc Orbanić.

U jednosatnom izlaganju autorice su uz dvije recenzentice, doc. dr. sc. Mirele Sertć Perić s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i doc. dr. sc. Emine Pustijanac s Fakulteta prirodnih znanosti, prezentirale važnost i namjenu priručnika. Sugerirale su korištenje priručnika studentima ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, studentima učiteljskih fakulteta, odgojiteljima, učiteljima te svima koji podučavaju djecu o prirodoslovnim sadržajima. U priručniku su prikazale oko dvjesto vrsta karakterističnih za Republiku Hrvatsku koje su raspodjelile unutar šest tematskih cjelina: Živi svijet travnjaka, Živi svijet u vrtu i voćnjaku, Živi svijet u šumi, Živi svijet kopnenih voda, Živi svijet u moru i uz more i Živi svijet u čovjeku. Autorice naglašavaju kako je u izradi ovako vrijedne literature važna suradnja i potpora svih članova koji u projektu sudjeluju, te zahvaljuju recenzenticama, lektorici Marleni Lakić, prof. na savjetima i uputama u kreiranju ovog djela. Za atraktivan i vrlo suvremeno oblikovan priručnik pobrinuo se Slaven Legović iz Ureda za izdavačku djelatnost Sveučilišta. Priručnik je uvršten u obaveznu literaturu kolegija koje autorice predaju, a za njegovu nabavku može se javiti autoricama.