Studenti Učiteljskog studija na Monte...

Studenti 5. godine Učiteljskog studija održali su edukativnu radionicu Raznolikost živog svijeta na Monte Libriću, pod mentorstvom asistentice Ane Babić i doc. dr. sc. Ines Kovačić.

Edukativnu radionicu pripremili su u sklopu kolegija Metodika nastave prirode i društva 3, a inspirirana je sveučilišnim priručnikom Raznolikost živog svijeta koju su profesorice napisale u prošloj akademskoj godini. Na početku radionice izveli su lutkarsku predstavu o životinjama u Republici Hrvatskoj, a potom su u aktivnosti uključile učenike razredne nastave. Učenici su slagali slagalice i odgovarali na istraživačka pitanja o životinjama iz predstave.

Autorice se zahvaljuju doc. art. Brezi Žižović koja je pomogla u izradi lutaka. Interdisciplinarno povezivanje sadržaja i tematika na redovnim i izbornim kolegijima doprinosi jačanju prirodoslovnih kompetencija i kreativnih mogućnosti studenata Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti.