Studenti FOOZ-a na terenskoj nastavi...

Studenti druge godine preddiplomskog sveučilišnog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje i pete godine Učiteljskog studija sudjelovali su na terenskoj nastavi u NP Brijuni u okviru kolegija Raznolikost živog svijeta i ekologija i Metodika nastave prirode i društva 3 u četvrtak, 7. travnja 2022. godine.

U pratnji doc. dr. sc. Ines Kovačić i izv. prof. dr. sc. Marine Diković studenti su posjetili interpretacijsko-edukacijski centar Nacionalnoga parka Brijuni koji se nalazi u Kući za brodice. Stazom koja povezuje vidikovce, studenti su imali priliku čuti o povijesnim ličnostima poput Paula Kupelwiesera, ali i biljnim i životinjskim vrstama koje najčešće obitavaju u šumama crnike. U Brijunskom mediteranskom vrtu promatrali su vrste autohtonih biljaka i egzote koje su obilježene pločicama s QR kodovima s dodatnim informacijama. Na kraju su posjetili Safari park. Biologinja Alena Sprčić, edukatorica i viša stručna savjetnica za zaštitu prirode, opisala je zanimljivosti i aktivnosti koje se mogu odraditi s djecom rane i predškolske dobi i učenicima primarnog obrazovanja.