Gostujuće predavanje - prof. dr. sc....

Redoviti profesor dr. sc. José Reis Jorge s ISEC Lisboa - Instituto Superior de Educacao e Ciências (Lisabon, Portugal) održao je u utorak, 5. travnja 2022., gostujuće predavanje studentima 4. i 5. godine Učiteljskog studija.

Predavanje je održano u Dvorani Slavka Zlatića u zgradi Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti i Filozofskog fakulteta. Na predavanju je prof. dr. sc. José Reis Jorge govorio o pojmu inkluzije, radu na kurikulumu te je predstavio način rukovođenja kurikulom koji se zagovara u službenim dokumentima (mikro, meso i makro). Prezentirao je i važne rezultate istraživanja o inkluziji kojeg je proveo sa svojim kolegama, učiteljima i nastavnicima u osnovnim i srednjim školama Portugala.

Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli ima potpisan bilateralni Ugovor Erasmus+ s Institutom Superior de Educacao e Ciências u Lisabonu, a ovo je gostujuće predavanje jedan vid razmjene i suradnje Fakulteta i profesora.