Posjet Waldorfskom dječjem vrtiću...

U ponedjeljak, 4. travnja, studentice treće godine preddiplomskog sveučilišnog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje na talijanskom jeziku sudjelovale su na terenskoj nastavi u okviru kolegija Metodika govorne komunikacije u integriranom kurikulumu 3 i Metodika okoline i početnih matematičkih pojmova u integriranom kurikulumu 3.

U pratnji docentica Lorene Lazarić i Snježane Močinić posjetile su waldorfski dječji vrtić Mala vila u Rijeci. Autor waldorfskog pristupa, Rudolf Steiner, naglašavao je važnost postizanja ravnoteže u različitim načinima na koje se osoba odnosi prema svijetu: mentalne i fizičke aktivnosti te proživljavanje emocija. Za razvoj djeteta smatrao je jednako važnim glavu, ruku i srce pa se kognitivnom razvoju poklanja jednaka pažnja kao i umjetničkom i radnom odgoju. Tijekom boravka studentice i profesorice su pratile dnevne aktivnosti i aktivno sudjelovale u izradi leptira od filca i podloge za igru Križić-kružić.