U dizajniranju kurikuluma iz stanične...

Od 1. do 5. veljače 2022. održan je sastanak konzorcija međunarodnog projekta dobivenog u okviru Erasmus+ programa „Cell Biology and Art Class Omnibus – CACAO“ u kojem su sudjelovale djelatnice FOOZ-a izv. prof. dr. sc. Ivana Paula Gortan Carlin, doc. dr. sc. Ines Kovačić, Đeni Zuliani Blašković, v. pred. te studentica Nikolina Korlat.

Uz prvi sastanak održana je i četverodnevna edukacija „Design thinking for curriculum design and cell biology". Cilj edukacije, a i samog projekta je kreirati inkluzivni program predškolskog odgoja koji spaja staničnu biologiju, glazbu i ples za djecu u dobi od 5 do 6 godina, te kreirati kurikulum za odgojitelje.
Projekt okuplja stručnjake iz područja biologije, glazbe, te odgojitelje i stručnjake u području učenja potpomognutog suvremenom digitalnom tehnologijom. Uz djelatnice FOOZ-a, dio tima projekta su doc. dr. sc. Marlena Plavšić, te djelatnice Ureda za partnerstvo i projekte dr. sc. Ivona Peternel i Kristina Hlavati Bertoncelj.