Gostujuće predavanje doc. dr. sc....

U petak, 21. siječnja 2022. u sklopu Erasmus+ programa i Jean Monnet modula „HEVET – Highlighting the European Values in Educational Thought“ održano je gostujuće predavanje doc. dr. sc. Brune Ćurka s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, za studente prve godine Učiteljskog studija, Fakulteta odgojnih i obrazovnih znanosti, Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.

Doc. dr. sc. Ćurko, osim što je sveučilišni predavač niza pedagoških i filozofskih kolegija, autor je više knjiga iz etike i filozofije odgoja, također je i osnivač udruge „Mala filozofija“ (https://www.petit-philosophy.com/) koja se već godinama bavi promicanjem „filozofije za djecu“, odnosno podučavanjem razvoja kritičkog mišljenja u osnovnoškolske djece. Njegovo predavanje i prilagođenu radionicu za djecu studentima je predstavilo rad Udruge, te je objasnilo primjerom kako se i kompleksna filozofska učenja mogu predstaviti najmlađima na jednostavan i zabavan način.