Integrirana terenska nastava za...

Studenti treće, četvrte i pete godine Učiteljskog studija bili su u utorak 14.12.2021. na terenskoj nastavi u Rijeci, u pratnji izv. prof. dr. sc. Ivane Paule Gortan Carlin, doc. dr. sc. Ines Kovačić, asistentice Branke Antunović-Piton i Janka Žufića, v.pred..

Tijekom studija, studenti Učiteljskog studija slušaju metodike pojedinih predmeta koje će predavati u primarnom obrazovanju. Uz nastavu u metodičkim vježbaonicama, neke od metodičkih aktivnosti održavaju se i kao integrirana terenska nastava iz kolegija Metodike informatike, Metodike matematike, Metodike glazbe i Metodike prirode i društva. Budući da je glavni predmet izučavanja na ovome studijskom programu usmjeren na odgoj i obrazovanje djece, terenska  je nastava kao sastavni dio izvedbenih nastavnih planova i programa organizirana tako da se studenti upoznaju s radionicama i projektima koji se organiziraju u Prirodoslovnom muzeju, ali i da se upoznaju s raznolikošću ekosustava te općekorisnim informacijama o prirodnim fenomenima. Osim toga, studenti su se upoznali s eksponatima svjetske i hrvatske računalne povijesti, audio i video tehnikom u muzeju Peek & Poke, te igračkama edukativnog i zabavnog karaktera u Muzeju djetinjstva. Terenska nastava je u večernjim satima završila posjetom Hrvatskom narodnom kazalištu "Ivana pl. Zajca" u kojem su studenti i nastavnici pogledali Mozartovu operu Čarobna frula.