Posjet studentica FOOZ-a u Montessori...

Studentice treće godine preddiplomskog sveučilišnog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje na talijanskom jeziku sudjelovale su na terenskoj nastavi u okviru kolegija Teorije predškolskog odgoja i Metodika govorne komunikacije u integriranom kurikulumu 2 u četvrtak, 2. prosinca 2021. godine.

U pratnji doc. dr. sc. Lorene Lazarić, doc. dr. sc. Snježane Močinić i asistentice Anne Giugno Modrušan posjetile su Montessori centar „Mali Princ“ u Pazinu. Studentice su promatrale djecu kako samostalno i predano koriste razvojni materijal iz raznih područja: govornog, logičko-matematičkog, kozmičkog i drugih. Odgojiteljice Ingrid i Laura upoznale su ih s praktičnom primjenom Montessori metode s kojom integriraju elemente NTC i Brain Gym metode, uz pomoć brojnih snimki dječjeg rada s primjerima uporabe raznovrsnog materijala i međusobnog pomaganja i suradnje u učenju.