„Večer matematike“ na FOOZ-u (6.12.)

U realizaciju projekta „Večer matematike“, koju organizira Hrvatsko matematičko društvo Zagreb u prvom tjednu prosinca, ove su se godine uključili asistentica Branka Antunović-Piton i učitelj Mihael Bišćan, bivši student FOOZ-a, a sada učitelj u OŠ Centar.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Kroz jedan on-line školski sat, na dan Svetog Nikole, učenici 3. razreda OŠ Centar rješavali su nestandardne matematičke zadatke i tako su imali priliku doživjeti zabavnu stranu matematike u čijoj su pozadini bile „skrivene“ neke od metode rješavanja problema.

Matematika na dan Svetog Nikole razveselila je učenike, a mi se radujemo budućim sličnim suradnjama našeg Fakulteta i osnovnih škola.