Terenska nastava studenata 3. godine...

U ponedjeljak, 25. listopada 2021., studenti 3. godine Preddiplomskog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje u sklopu terenske nastave iz kolegija Metodika govorne komunikacije u integriranom kurikulumu 2 i Teorije predškolskog odgoja, posjetili su izložbu: Atelje “Mozaik grafika, riječi, tvari” i aktivno sudjelovali u radionicama.

Studenti su imali priliku vidjeti, osjetiti i istražiti materijale koje će jednog dana nuditi djeci u odgojno-obrazovnom radu, što za njih predstavlja važno iskustvo. Na taj način studenti su se upoznali s osnovnim konceptom Reggio pedagogije i važnostima prepoznavanja „svih jezika djece" o čemu je Loris Malaguzzi govorio u svojim djelima. U realizaciji terenske nastave sudjelovale su prof. dr. sc. Maja Ružić-Baf, doc. dr. sc. Danijela Blanuša Trošelj i Mariza Kovačević.