Objavljen sveučilišni priručnik...

Doc. dr. sc. Ines Kovačić je u koautorstvu s asistenticom Anom Babić i doc. dr. sc. Natašom Dolenc Orbanić objavila sveučilišni priručnik Raznolikost živog svijeta za studente ranog i predškolskog odgoja, studente učiteljskih fakulteta, odgojitelje i učitelje.

Priručnik je pripremljen u svrhu prirodoslovnog opismenjivanja naših budućih generacija. Na ukupno 391 stranici prikazano je oko 200 biljnih i životinjskih vrsta karakterističnih za Republiku Hrvatsku. Vrste su raspodijeljene unutar šest tematskih cjelina: Živi svijet travnjaka, Živi svijet u vrtu i voćnjaku, Živi svijet u šumi, Živi svijet kopnenih voda, Živi svijet u moru i uz more i Živi svijet u čovjeku.
Priručnik je moderno grafički oblikovan i oku vrlo primamljiv. Odgojitelji ga mogu koristiti u odgojno-obrazovnom procesu u vrtiću, te za pripremu aktivnosti koje provode s djecom u okolišu. Učitelji ga mogu koristiti na nastavi u učionici, na izvanučioničkoj nastavi, ali i u slobodno vrijeme jer sadrži brojne zanimljivosti.