Gostovanje ravnateljice waldorfske...

Na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Puli održano je gostujuće predavanje Nataše Filipović, ravnateljice i odgojiteljice u Waldorfskoj predškolskoj ustanovi "Mala Vila" iz Rijeke.

Predavačica je studenticama 3. godine preddiplomskog studija Rani i predškolski odgoj i obrazovanje na hrvatskom i talijanskom jeziku i studenticama 2. godine na talijanskom jeziku predstavila značajke waldorfske pedagogije u radu s djecom rane i predškolske dobi. Nakon predavanja uslijedila je rasprava sa studenticama tijekom koje je ravnateljica podijelila i svoja osobna iskustva. U razdoblju prije pandemije studenti su posjećivali waldorfski vrtić u okviru terenske nastave, međutim ove je godine, zbog izvanrednih okolnosti, ravnateljica Ustanove gostovala online.

Ovo je još jedna od brojnih aktivnosti koje izv. prof. dr. sc. Andrea Debeljuh organizira kako bi studenticama omogućio ostvarivanje kontakta sa stručnjacima koji rade u području njihovog budućeg zanimanja.