Predavanje o obrazovanju u Finskoj

Nastavnici Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti prisustvovali su online predavanju „Examples of good practice: education of primary school teachers in Finland“ održanom 9. ožujka 2021. u sklopu projekta "Inoviranje programa učiteljskih i odgojiteljskih studija primjenom HKO-a". Predavanje je održala Päivi Nilivaaras Tampere University, stručnjakinja iz Finske koja je sudjelovala u edukaciji nastavnika u Školi za život.

Nilivaara je predstavila obrazovni sustav u Finskoj s posebnim naglaskom na obrazovanje studenata primarnog obrazovanja i odgojitelja u Finskoj. Obrazovanje učitelja i odgojitelja stavljeno je u kontekst statusa koje nastavnička i odgojiteljska zanimanja imaju u finskom društvu, izrazito velikog interesa koji kandidati iskazuju za navedene studije te zadovoljstvo učitelja i odgojitelja odabirom svojega zanimanja i uvjeta u kojima rade. Na kraju je dan osvrt na međupredmetnu temu Učiti kako učiti u području koje Nilivaara izrađuje doktorsku disertaciju.