Objavljen udžbenik Školska pedagogija...

Djelatnica Fakulteta za odgojne i obrazovne  znanosti, doc. dr.  sc. Sandra Kadum, u koautorstvu s doc. dr. sc. Vedranom Šuvar i prof. dr.sc. Ružom Tomić, napisala je udžbenik ‘’Školska pedagogija’’. Udžbenik je namijenjen studentima odgojiteljskih studija, te studentima nastavničkih studija i edukacijsko-rehabilitacijskih fakulteta koji će potom svoju profesionalnu djelatnost usmjeriti na rad u ustanovama odgoja i obrazovanja, u osnovnim i srednjim školama. Udžbenik se može nabaviti na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli.

U koncipiranju ovog udžbenika polazište su bili programi studija u Republici Hrvatskoj i u Bosni i Hercegovini, ali i u drugim državama iz okruženja koji mogu poslužiti kao orijentacija za kolegij Školska pedagogija. Sadržaji udžbenika strukturirani su u 14 poglavlja. U udžbeniku su predstavljeni metodološki i znanstveno-stvaralački elaborirani odgojno-obrazovni sadržaji usmjereni ka potrebama proučavanja školske pedagogije i školskog odgoja, metode, tehnike i instrumenti koji se koriste u istraživanjima škole i školskog odgoja, kao i oblici suradnje obitelji i škole. Opisan je i povijesni razvoj škole od njezine pojave do današnjeg razvoja društva.