FOOZ je dio projekta Ureda UNICEF-a

Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti sudjeluje u projektu Ureda UNICEF-a za Hrvatsku „Unaprjeđivanje inkluzivnosti inicijalnog obrazovanja odgojitelja djece rane i predškolske dobi“ zajedno s Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Rijeci, Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Splitu i Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

U sklopu projekta odvija se edukacija sveučilišnih nastavnika kojoj je cilj razvoj kompetencija sveučilišnih nastavnika za planiranje i realizaciju inkluzivnih studijskih programa za inicijalno obrazovanje odgojitelja djece rane i predškolske dobi. Temeljni smisao edukacije je stvaranje preduvjeta za implementaciju stečenih kompetencija prilikom usklađivanja studijskih programa s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom.

Edukacije nastavnika se održavaju u prijepodnevnim satima u šest termina tijekom veljače 2021.