Novi mediji i informacijsko...

Edukacija iz područja novih medija i IKT-a za nastavno osoblje Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta u Puli održala se 13. studenoga 2020. godine.

U sklopu HKO projekta ''Inoviranje programa učiteljskih i odgojiteljskih studija primjenom HKO-a'' nastavnici su upoznati sa stvaranjem sigurnog obrazovnog virtualnog okruženja u svijetu aplikacija. U sklopu edukacije predstavljen je primjer dobre prakse u učenju na daljinu za promicanje angažmana i učenja studenata. Nastavnici su upućeni kako bolje podržati studente i poboljšati komunikaciju s njima tijekom učenja na daljinu. Naglašena je uloga i utjecaj nastavnika u virtualnom okruženju. Aktivna uloga nastavnika očitovala se u korištenju IKT alata za potporu inovativnog poučavanja i učenja.

Voditeljica edukacije bila je doc. dr. sc. Ana Žnidarec Čučković koja je tijekom izlaganja naglasila važnost određivanja učinkovitosti određenog virtualnog alata prije korištenja u nastavi.