Izložba „Put oko svijeta“ predstavljena je od 15. do 21. svibnja 2019. godine u Dječjem vrtiću Centar u Puli. „Put oko svijeta“ je projekt nastao u sklopu kolegija Metodika likovne kulture 2 na 3. godini preddiplomskog stručnog studija Predškolski odgoj.

Svaka je studentica istražila zemlju koju je odabrala i izdvojila motiv materijalne, kulturne ili tradicijske baštine. Djeca su različite motive prikazala različitim likovnim tehnikama, od olovke do mozaika. U projektu je sudjelovalo 36 studentica 3. godine studija, 67-ero djece Dječjeg vrtića Centar, skupina Sovice, Pčelice i Zečići u dobi od 3 i pol do 7 godina te odgojiteljice Snježana Vukelić, Žaneta Macan, Barbara Kaić, Ana Jelenić, Anamarija Radolović, Jasminka Mešić i Jadranka Banković Matijašević.

Cilj projekta je znanstveno i vizualno doživljavanje svjetske baštine, ali i poticanje daljnjeg istraživanja kulturnog nasljeđa raznih zemalja svijeta.

Autor i metodičar: Breza Žižović, pred.

Glazbeni suradnik: mr. sc. Branko Radić

Plakat: