Posjet studentica FOOZ-a Akvatici i...

Studentice 5. godine Učiteljskog studija sudjelovale su u srijedu, 17.4.2019. na terenskoj nastavi u Karlovcu i Zagrebu. Terenska nastava organizirana je iz kolegija Metodika nastave prirode i društva i Metodika nastave matematike s doc. dr. sc. Ines Kovačić i Brankom Piton, dipl. ing. mat.

U Karlovcu su posjetile slatkovodni akvarij Akvatika sa stručnim vodičem, a u poslijepodnevnim satima obišle su Hrvatski pedagoško-književni zbor (HPKZ) i Hrvatski školski muzej (HŠM). Predsjednik HPKZ-a prof. dr. sc. Nevio Šetić upoznao ih je s ulogom HPKZ-a od njegovog osnutka 1871. godine do danas.

I na kraju, provele su jedan školski sat u radionici pod nazivom “Stara matematika“. Muzejska radionica Stara matematika skraćeni je sat matematike prema udžbenicima iz 19. i 20. stoljeća koji se čuvaju u Muzeju.

Pogledajte galeriju fotografija s terenske nastave.