U ponedjeljak 26. studenoga 2018. na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli godine održana je tribina „Djeca kao tihi promatrači nasilja u obitelji i nasilja nad ženama“. Tribinu su, u suradnji sa Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti, organizirale Policijska uprava istarska, Sigurna kuća Istra i Prekršajni sud u Puli-Pola kako bi buduće učitelje i odgojitelje pripremili na prepoznavanje različiti oblika nasilja i pravilno reagiranje te kako bi im dali uvid u postupak nadležnih službi nakon prijave nasilja, kao i u razne oblike pomoći koji se na području Istre nude žrtvama nasilja u obitelji.

O problemu nasilja u obitelji i njegovim posljedicama govorile su voditeljica Odjela maloljetničke delinkvencije PU istarske Anica Idžaković, koordinatorica Sigurne kuće Istra Jadranka Černjul i predsjednica Prekršajnog suda u Puli-Pola mr. sc. Dragica Grujić, a tribinu je moderirala voditeljica Odjela prevencije Alica Rosić-Jakupović.

Izvještaj s trbine pročitajte na stranici: